Wielkie Święto Kobiet w Mokrzyskach. 2014

 Wielkie Święto Kobiet w Mokrzyskach.

Blisko sto kobiet doskonale bawiło się wczoraj w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach, w czasie imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet przez burmistrza Brzeska Grzegorza Wawrykę, przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Pasierba, sołtysa Marka Kośmidra i Radę Sołecką.

Przy pięknie udekorowanych stołach, na których królowała szarlotka własnoręcznie przygotowana przez sołtysa Marka Kośmidra zasiadły panie w różnym wieku, zachwycały się występem zespołu After Day, cieszyły się ze spotkania ze znajomymi, wszystkie Panie z wdzięcznością przyjmowały życzenia i kwiaty. – Panowie na scenie, panowie składający życzenia, panowie serwujący kawę i herbatę – to bardzo mi się podoba – mówiła pani Maria.

Sołtys Marek Kośmider przygotował zabawny tekst, który zebranym Paniom bardzo przypadł do gustu, napoje serwowali strażacy ochotnicy z Mokrzyckiej jednostki OSP. Niektórzy w role kelnerów wcielili się tak doskonale, że udało im się przenosić po dziesięć szklanek jednocześnie. Rolę konferansjera z wielką swadą pełnił szef Biura Promocji Krzysztof Bigaj. W czasie imprezy gościnnie wystąpili tancerze ze Szkoły Tańca Doroty Thomas.

- Kobiety są ostoją życia rodzinnego, pracują zawodowo, podejmują działalność społeczną. Wszystkim życzę zdrowia, sukcesów, miłości i wsparcia bliskich – mówił w czasie wczorajszego spotkania burmistrz Grzegorz Wawryka. – Nie ma słów, które byłyby w stanie odzwierciedlić naszą wdzięczność.

 - Przygotowania do dzisiejszej uroczystości trwały kilka dni, ale warto było, panie odwdzięczyły się uśmiechem, a o to właśnie chodziło – mówi sołtys Mokrzysk Marek Kośmider.

Tradycją wieczorków organizowanych od ubiegłego roku jest wręczanie Paniom statuetek „Siłaczek”. W tym roku w Mokrzyskach wyróżnienia dostały Stefania Bryła, Maria Góra i Iwona Tomasik. – To osoby, które swoim przykładnym życiem i pracą na rzecz środowiska Mokrzysk są wzorem dla nas wszystkich. Budzą nasz podziw i szacunek – mówił burmistrz.

Przypominanie o zasługach Pani Stefani dla Mokrzysk to mówienie o sprawach i rzeczach oczywistych takich jak chociażby obecność tlenu i wody. Pani Stefania była nauczycielką tutejszej szkoły podstawowej, członkiem zarządu miasta Brzeska, radną miejską, sołtysem wsi, inicjatorką niezliczonej liczby inicjatyw społecznych, obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego wsi Mokrzyska, członkiem rady sołeckiej, od dziesięcioleci aktywnie współtworzy obecny kształt Mokrzysk. Kobieta o niespożytej energii społecznej, wzór działaczki społecznej godny naśladowania. Jest wspaniałą mamą, babcią, prababcią.

Pani Maria Góra całe swoje życie związała z Mokrzyskami. Nauczycielka tutejszej szkoły podstawowej, wiceprezes Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego wsi Mokrzyska, autorka i współorganizatorka niezliczonej ilości uroczystości kulturalnych odbywających się w sołectwie. Autorka monografii Mokrzysk, książki która niebawem będzie wydana, badaczka naszej kultury i zwyczajów wiejskich. Osoba która jest wulkanem energii i zaangażowania społecznego. Wzór godny naśladowania.

Pani Iwona Tomasik to przedstawicielka młodego pokolenia kobiet. Kierowniczka biblioteki i świetlicy.
Inicjatorka wielu wspaniałych inicjatyw kulturalno – oświatowych. Aktywna współorganizatorka wszystkich imprez i uroczystości odbywających się w Mokrzyskach. Osoba nie licząca prywatnego czasu poświęconego dla Mokrzysk. Bardzo lubiana przez dzieci i młodzież.

źródło : www.brzesko.pl

link do galerii:
http://www.mokrzyska.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=17:wielkie-swieto-kobiet-w-mokrzyskach-2014&Itemid=177

 

 

Szukaj

Początek strony